Батьківщина Розумовських | Украина от Орион-Интур
Батьківщина Розумовських
Маршрут тура
Козелець - Данівка - Покорщина - Лемеші
Город выезда
Киев
Транспорт
Bus
Дней в туре
1 дн./0 нч.
Стоимость
140 грн.
В стоимость включено
  • Проезд комфортабельным микроавтобусом
  • Услуги сопровождающего
  • Страховка
В стоимость не включено
  • Входные билеты
  • Входные билеты на доп. экскурсии, которые не включены в программу
  • Питание
Заказать тур
Фотогалерея тура
Украина Батьківщина Розумовських
Украина Батьківщина Розумовських
Украина Батьківщина Розумовських
Украина Батьківщина Розумовських
Закажите тур у нас потому что...


Просмотреть увеличенную карту

Даты выезда
Групповой
тур, любые даты
Программа тура
День
Программа тура
1-й день Одноденна автобусна екскурсія. Від’їзд з Києва - 9:00, повернення – 19:00.
Подорож південною Чернігівщиною, місцями, що пов’язані з життям родини Розумовських.
Козелець, розташований на річці Остер, відомий з 15 ст. З середини 17 ст. Козелець – значний торгово-ремісничий центр. Це було укріплене місто, під час Визвольної війни під проводом Хмельницького у 1649 році була створена Козелецька сотня, що входила до Київського полку, а Козелець став сотенним містом. В 1708 році в Козелець було переведено полкове управляння Київського полку – тут жили полковник та інша старшина. Місто залишалось адміністративним центром полку до 1781 року. Адміністративний статус Козельця, а також розвиток ремесел та торгівлі спричинили швидке зростання та розширення самого міста.
Часи особливого піднесення міста припадають на 70-ті роки 18 ст. Безперечно, цьому сприяв стрімкий соціальний злет уродженця цих місць Олексія Розумовського. Родина Розумовських з невеликого села Лемеші волею долі піднялась на високі щаблі влади і внесла вагомий вклад в історію і культуру не тільки України, але й усієї Російської імперії.
Олексій Розумовський (1709-1771) – співак придворної капели у Петербурзі, фаворит цесарівни, а згодом цариці Єлизавети Петрівни, граф (1744), російський фельдмаршал (1756). Його брат Кирило Розумовський (1728-1803) – президент Імператорської академії наук (з 1746), останній гетьман України (1750-1764). Його сини: Олексій Кирилович Розумовський (1748-1822) – граф, державний діяч російської імперії; Андрій Кирилович Розумовський (1752-1836) – князь, дипломат, один з керівників російської делегації на віденському конгресі 1814-1815 рр.; Григорій Кирилович Розумовський (1759-1837) – вчений, геолог (один з відкритих ним мінералів названий “розумовськітом”). Детальніше про цю незвичайну родину, їх злети і падіння, ви зможете дізнатись під час екскурсії.
Особливу пам'ять про себе залишили Розумовські у незрівнянній архітектурній пам'ятці Козельця - соборі Різдва Богородиці (1752-1763), де похована його фундаторка Наталія Дем’янівна Розумовська, мати Олексія та Кирила. Козелецький собор, збудований за проектом В.Растреллі архітекторами І.Григоровичем-Барським та А.Квасовим, по праву вважається перлиною українського бароко. За красою архітектури він не знає собі рівних серед культових споруд середини 18 ст. не лише в Україні, але й в Росії. В інтер’єрі храму в нерозривній єдності існують архітектура, скульптура та живопис. Особливо привертає увагу семиярусний різьблений позолочений іконостас, виконаний придворним художником Г.Стеценко.
Козелецький собор – не лише видатна пам’ятка архітектури, а й символ дивовижного злету звичайної козацької родини Розумовських. Тарас Шевченко в повісті “Княгиня” писав:
“Город Козелец не отличается своею физиономиею от прочих своих собратий, поветовых малороссийских городов (…) Словом, городок ничем не примечательный; но проезжий, если он только не спит во время перемены лошадей или не закусывает у пана Тихоновича, то непременно полюбуется величественным храмом грациозной архитектуры растреллиевской, воздвигнутым Наталией Розумихою, родоначальницею дома графов Разумовских.
В шести верстах от Козельца, в селе Лемешах, в бедной хатке на сволоке, или балке, читаешь: «Сей дом соорудила раба Божия Наталия Розумиха 1710 року Божого». А в Козельце в величественном храме читаешь на мраморной доске: «Сей храм соорудила графиня Наталия Розумовская в 1742 году». Странные два памятника одной и той же строительницы!”.
Ще одна видатна архітектурна пам’ятка міста цього періоду – будинок полкової канцелярії, збудований у 1756-1765 рр. за проектами І.Григоровича-Барського та А.Квасова на замовлення полковника Київського козацького полку Юхима Дарагана (його дружина була сестрою графів Олексія та Кирила Розумовських). Тут у 1765-1781 рр. містилася полкова канцелярія, а після скасування полкового устрою в 1781 році – Козелецький магістрат. Це єдиний уцілілий на Лівобережній Україні зразок адміністративного будинку доби Гетьманщини, вирішений у перехідній стилістиці від бароко до рококо.
Також ми відвідаємо краєзнавчий музей та оглянемо Вознесенську (1866-1874) та Миколаївську церкви (1781-1784) та садибу Дараганів середини 18 ст., що знаходиться у с. Покорщина, яке в даний час являється передмістям Козельця.
Недалеко від Козельця, в селі Данівка знаходиться відомий в усьому православному світі Свято-Георгієвський монастир.
Монастир на честь перемоги над поляками засновано у 1654 році згідно з універсалом Богдана Хмельницького. На той час у Козельці вже існував невеликий Троїцький монастир, але було вирішено будувати новий пустинний монастир. Як же вибрали місце для нового монастиря? За легендою, в той час в п'яти верстах від Козельця на торговому шлясі на торговий караван напали розбійники, але вони не нанесли шкоди купцям задяки молитвам останніх до великомученика Георгія. На подяку за це чудо, купці побудували на цьому місці каплицю на честь великомученика Георгія. Саме тут і вирішено було заснувати монастир. У 1708 році сюди з Почаївського монастиря на Волині перебралися ченці на чолі з ігуменом. Монастиреві сприяв гетьман Іван Скоропадський, який у 1713 році надав йому грамоту на володіння млином.
Спочатку всі споруди були дерев’яними. У 1741 році починається будівництво мурованого Георгіївського собору. Кошти на будівництво надавали київські полковники К.Д.Солонина, Юхим Дараган та його дочка Катерина, а також імператриця Єлизавета Петрівна та її син Петро Федорович. Але будівництво провадилося дуже повільно – храм був освячений лише в 1770 році.
Комплекс монастирських споруд зазнав руйнувань під час Другої світової війни. У 1952 році та у 1970-х рр. було проведено консерваційні роботи. Після війни тут розміщувався будинок інвалідів. Діяльність монастиря була відновлена у 1995 році. Монастир знаменитий своєю іконою "Аз есмь с вами и никтоже на вы", написаною за благословінням Іоанна Кронштадтського. Її подарували монастирю у 1997 р.
Також ми побуваємо на батьківщині Розумовських – селі Лемеші. На жаль, хата Розумовських, про яку писав Шевченко, не дійшла до нашого часу, але збереглася Трьохсвятительська церква, збудована у 1755-1760 рр. за проектом А.Квасова на замовлення і коштом Олексія Розумовського над могилою його батька – козака Григорія Розума. Неподалік від неї знаходиться будівля земської школи, побудованої у 1909-1910 рр.
ОТЗЫВЫ
Оставить отзыв
Ваше имя
E-mail
Даты вашего отдыха
Ваш отзыв

Батьківщина Розумовських — это отдых в Украине, который запомниться вам надолго. Наше туристическое агентство берет на себя все хлопоты, вам остается только наслаждаться путешествием. Украина - это удивительная страна, а Батьківщина Розумовських - замечательный тур, который доставит вам массу удовольствия. Чтобы получить дополнительную информацию обратитесь к нашим менеджерам с помощью формы заказа или другим способом, который будет Вам удобен. Мы приложим все усилия, чтобы ваш отдых был комфортным, а вы остались довольны.

Прикреплённые файлы