var _tmr=_tmr||[];_tmr.push({id:"2382423",type:"pageView",start:(new Date()).getTime()});(function(d,w,id){if(d.getElementById(id))return;var ts=d.createElement("script");ts.async=true;ts.id=id;ts.src=(d.location.protocol=="https:"?"https:":"http:")+"//top-fwz1.mail.ru/js/code.js";var f=function(){var s=d.getElementsByTagName("script")[0];s.parentNode.insertBefore(ts,s);};if(w.opera=="[object Opera]"){d.addEventListener("DOMContentLoaded",f,false);}else{f();}})(document,window,"topmailru-code");

Закінчується термін дії закордонного паспорта, як отримати документ в іншому місті

16.04.2022
Закінчується термін дії закордонного паспорта, як отримати документ в іншому місті

Уряд України прийняв постанову, яка надає можливість продовжувати термін дії закордонного паспорта попередніх зразків (не біометричний закордонний паспорт громадянина України, закордонний паспорт, термін дії якого закінчився 2021 року, всіх паспортів, які були оформлені з використанням бланків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України № 1725 від 23.12.2004 р., № 858 від 26.06.2007 р. та № 152 від 07.05.2014 р., в тому числі тих паспортних документів для виїзду за кордон, термін дії яких продовжувався).

Через воєнний стан в Україні та проблеми з логістикою Державна міграційна служба рекомендує це питання уточнювати безпосередньо у працівників ДМС у тому територіальному підрозділі, який цікавить людину. Отримати інформацію можна за телефонами «гарячих ліній» підрозділів ДМС. За телефоном гарячої лінії  апарату ДМС можна з'ясувати й інші запитання щодо надання адміністративних послуг та перевірки стану оформлення документів.

В умовах воєнного стану неможливо дотримуватися встановлених законодавством строків оформлення документів, тому оплачувати підвищений адміністративний збір за термінове оформлення документів не рекомендується.

Так, для підтвердження громадянства України чи спеціального статусу можна пред’являти документ, термін дії якого як документа, що посвідчує особу, закінчився. Так само можна пред'являти документ, до якого своєчасно не вклеєно фотокартку по досягненню 25-ти та 45-річного віку.

Дізнатися про стан оформлення документів можна за допомогою відповідного електронного сервісу «Перевірка стану оформлення документів», доступного на офіційному вебсайті ДМС.

На сьогодні такої можливості у ДМС України немає.

Також згідно інформації ДМС всі паспорти, у яких закінчився термін дії будуть продовжено, а для дітей без власного закордонного паспорта існує можливість вклейки у паспорт одного з батьків. За детальною інформацією варто звернутись у найближчий працюючий відділ ДМС.